čtvrtek 8. ledna 2015

DIY / Solné doly

Skoro jako v těch to u nás týden před Vánoci vypadalo :) Koupila jsem si totiž na trzích pytlík levandule a vyhrabala hrubou sůl, co jsem si dovezla jako suvenýr ze dolů v polské Wieliczce. Chtěla jsem si, pro sebe, umíchat trochu té voňavé do koupele. A když to partner viděl, přišel s nápadem, že bychom z toho mohli nadělat vánoční dárky pro celé ženské příbuzenstvo. Nakoupili jsme tedy kila bílých kristalků, potravinářská barviva a další levanduli a dali se do díla.
 Nejprve jsem sůl pomalu probarvila a nechala vyschnout.


Pak nasypala do větší nádoby a vmíchala voňavou levanduli. V limitované edici (málo kvítek:) ) jsme vytvořili i verzi s růžovými okvětními lístky a protože ty samy o sobě nevoněly tak výrazně jako levandule, vmíchali jsme trochu květinového oleje.


Nakonec už jen nasypat do celofánových pytlíčků a ozdobit mašlí.


Na balíčky jsem vyrobila i samolepky s obrázky a popisky, že výrobek pochází z králičí dílny. Otrlejším členům rodiny, u kterých jsme si mysleli, že pochopí vtip, jsme dodali i štítek s upozorněním, že se ve výrobku mohou nalézat alergeny - králičí chlupy a že se produkt vyrábí v továrně na zpracování králičích bobků, a tedy jejich nález ve výrobku není důvodem k reklamaci. Některé jsme pobavili, jiné museli utěšovat, že to byl jen vtip, neb nepoznali, že výrobek není koupený :D

Jo, a zpracovali jsme 6 kg soly. Příští rok se chystáme postup doladit, letos to bylo přecijen na rychlo. Také máme spadeno na nové vůně a třeba i šumivé bombičky. Kdo se přidá?

2 komentáře:

  1. Páni, to je krásny nápad. Síce už je po vianociach, ale takéto balíčky sú predsa skvelé po celý rok. Nádhera :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě. Minimálně pro vlastní potěšení ;)

      Vymazat

Děkuji za Váš kometář!