pondělí 3. listopadu 2014

DIY / Rychlovka

Dnešní náhrdelník není nikterak složitý a je mi jasné, že byste jej zvládly samy i bez návodu. Ale rozhodla jsem se vám přesto trochu nafotit postup, třeba alespoň jako drobnou inspiraci.


Materiál:
  • různé druhy korálků
  • bižuterní řetízek
  • ketlovací jehly v barvě řetízku
  • dvoje kleštičky
  • kroužek a zapínání (v případě dlouhého náhrdelníku být nemusí, pokud vám stačí, že jej přetáhnete přes hlavu) 
 

Jednotlivé korálky navlékněte na ketlovací jehly, v případě potřeby zakraťte a na druhém konci pomocí kleštiček udělejte také očko. To nechte prozatím mírně pootevřené.


Do posledního očka v řetízku zahákněte onu nedovřenou smyčku u korálku a zavřete. Druhý konec řetízku připevněte k druhému konci nýtu. Buď si tady pootevřete očko u nýtu, nebo u řetízku, záleží na vás, co vám půjde snadněji.Nyní kousek od prvního korálku vložte do řetízku další - roztáhněte očko řetízku, oddělte, vložte uzavřený konec nýtku a opět zavřete. Opačným, pootevřeným nýtkem zahákněte oddělený řetízek a uzavřete. A takhle stále dokola. Rozmístění a množství korálků, které do náhrdelníku vložíte, je plně na vás. Stejně tak si dle vlastních přání upravte požadovanou délku.

Pokud chcete na náhrdelníku zapínání, připevněte na závěr do rozděleného řetízku kroužkem karabinku a opačný díl opatřete opět kroužkem. 

Pěkné jsou také dva náhrdelníky různé délky nošené pospolu.

Kontrolorka kvality ;)

Tentokrát to byla taková rychlovka, příště si zase dáme něco složitějšího. Ostatní návody můžete najít zde.

Prosím, abyste návody nekopírovali a nešířili dál. Stojí za nimi spousta práce a dávám si záležet, proto bych nerada, kdyby volně létaly internetem. Zde jsou vám vždy k dispozici. Děkuji za pochopení a respektování této prosby.

4 komentáře:

Děkuji za Váš kometář!