pondělí 6. října 2014

DIY / Prstýnek pro vílu

Často zkouším něco vyrobit a ve výsledku je z toho něco úplně jiného. Třeba tohle původně neměl být prstýnek, ale čelenka do vlasů. Jenže mi to za prvé moc nešlo a za druhé jsem usoudila, že by se akorát cuchala do pramenů. Takže prstýnek. A teď jak na něj...


 Materiál:
 • kovový komponent na prstýnek se sítkem
 • tenký, měkký drátek 
 • korálkyVezměte si dlouhý kus drátu (tyhle tenké se dají stříhat nůžkami, pokud vám nevadí, že si je asi ztupíte) a navlékněte první korálek, konec ohněte dolů a zamotejte. Navlékněte druhý.


Nahoře opět ohněte dolů, chytněte ve středu a protočte korálek mezi prsty. Zamotávejte přiměřeně - ne tak, abyste měly korálek volně, ale ani to nepřetáčejte, drát by se vám přetrhl. Pokračujte stále dokola a tvořte kolem středu takovou hvězdičku. Jednotlivé "nožičky" korálku nemusí být stejně dlouhé, naopak.Postupujte tak dlouho, až budete mít polokuličku.Tu umístěte na sítko prstýnku a chytněte drátkem. Ten různě provlékejte sítkem a postupně přimotávejte další korálky tam, kde se vám zdá, že je to třeba. Nebojte se je nechat trčet různě dlouhé či jemně naohýbat kam potřebujete.Až budete mít dojem, že je vaše dílo kompletní, konec drátku upevněte a schovejte někam doprostřed (tak aby vás při nošení neškrábal). A je to ;)


Prosím, abyste návody nekopírovali a nešířili dál. Stojí za nimi spousta práce a dávám si záležet, proto bych nerada, kdyby volně létaly internetem. Zde jsou vám vždy k dispozici. Děkuji za pochopení a respektování této prosby.

4 komentáře:

 1. Wow, jsi úžasná!! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zeptám se doma, jestli s tím souhlasí :D Děkuju :)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. To je od tebe milé, moc si toho vážím. Děkuji

   Vymazat

Děkuji za Váš kometář!