pondělí 25. srpna 2014

DIY / Řetízky

Ať to tu s tou kosmetikou nepřeháníme, mrknem se zase, jak si vyrobit nějaký ten šmuk. Dneska jednoduchý řetízek s polodrahokamem.


Materiál:
 • řetízek (prodává se v korálkových obchodech)
 • polodrahokamové korálky (já kupovala zde)
 • ketlovaci jehly
 • zapínání a kroužky
 • kleštičky


Vezměte ketlovací jehly a kleštičkami narovnejte očko (viz. následující obrázek).


Provlékněte polodrahokam, zkraťte jehlu na adekvátní délku a pomocí kulatých šperkařských kleštiček udělejte stejné očko na druhé straně. Drát otáčejte opatrně a nepáčte ho o kamínek, mohl by se vám roztříštit.


Vezměte řetízek a zkraťte jej na potřebnou délku. Očko řetízku na konci opatrně otevřete, uchyťe do smčky na kamínku a opět zavřete. Totéž na druhém konci. Pokud máte řetízek se sletovanými očky, které nejdou otevřít, musíte řetízek přichytit již při tvarování těch na kamínku.


V polovině řetízku jej přecvakněte, abyste mohli vložit zapínání. Na jednu stranu pouze kroužek, na druhou karabinku na kroužku.


Pokud chcete mít délku řetízku variabilní, přecvakněte jej ještě na jednom, dvou, místech kousek od konce a vložte do řetízku kroužek. Pak si budete vždy moci vybrat, do kterého ho zapnete. 

Jeden šperk máte hotov. Ale mně se tyhle drobné řetízky líbí vrstvené, takže jsem vytvořila další, trochu kratší a s menším kamínkem.


Tyhle dostaly každý své zapínání, protože jich mám mnoho, tak abych je mohla mezi sebou mixovat, či nosit jednotlivě. Pokud ale víte, že budete dvojici nosit pouze společně, doporučuji oba přidělat na jedno zapínání jako v následujícícm případě.Náramek k tomu zvládnete jistě i bez návodu... Strakám zdar!


Prosím, abyste návody nekopírovali a nešířili dál. Stojí za nimi spousta práce a dávám si záležet, proto bych nerada, kdyby volně létaly internetem. Zde jsou vám vždy k dispozici. Děkuji za pochopení a respektování této prosby.

5 komentářů:

 1. Naozaj krásny návod. Už dlho si hovorím, že by som sa pustila do výroby vlastných šperkov. Len tak pre vlastné potešenie a hlavne aby som mala niečo, čo pre mňa bude mať väčšiu hodnotu ako kúpená vec z obchodu, ktorú bude mať tisíc ďalších dievčat. Nevravím, že si bižutériu nekupujem, ale väčšinou si nechávam kúsky vyrobiť u mojej kamarátky, ktorá sa venuje handmade bižutérii už pár rokov. Vždy mi vie všetko krásne pripraviť podľa mojich predstáv. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Zuzi. Taková kamarádka je vůbec nejlepší, nemusíš shánět komponenty a ve výsledku máš šperk přesně podle svých představ ;) Já to mám tak půl na půl - část si vyrobím a část mám z obchodu.

   Vymazat
 2. páni, tak toto je nádhera! si veľmi šikovná. :) už sa teším, ako si niečo vytvorím podľa tvojho návodu.
  Ms Rontgen | expressing myself

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Váš kometář!