středa 23. července 2014

Drobky X

Dnešní Drobky budou z větší části trochu retro. Aneb - co jsem schopná vytáhnout ze svých skrýší (a ne vždy je to dobré, o tom hned na úvod):


Dětský sprej na opalování 50+, Nivea

Často je nám opakováno, že opalovací přípravky není vhodné schovávat do další sezóny. Naposledy mě na to upozorňovala prodavačka v lékárně, není to tak dlouho. Prý loňský krém má již zhruba poloviční faktor. Bohužel, mě se ale nikdy nepodařilo ukončit léto s nulovým stavem na skladě. Vždy mi nějaký ten přípravek zbude. A to v tomto případě nedělám syslí zásoby a kupuji nový pouze, když jej potřebuji. Žádné - je to ve slevě a stejně to budu potřebovat. Nene.

Ale co tedy se zbylým krémem? Vyhodit ho? No, přiznám se, že s tím mám problém a přijde mi to škoda (špatně!). Schovávám do dalšího roku. A vzhledem k tomu, že vloni jsem na dovolené nebyla a ve městě si většinou vystačím s třicítkou, tahle polozapomenutá dětská padesátka se mnou letos zahájila třetí léto.

No, chyba, vím. Nejen po straně nejspíš již neexistujícího faktoru, to jsem naštěstí nijak nepocítila, ale fakticky také po straně konzistence. Lepil, mrcha, jako blázen. Partner se mne po prvním letmém ozkoušení odmítl dotnout a já na sebe nabalila veškerý drobný binec z deky. Znáte ten lepící váleček na odstraňování smítek z oblečení? Tak přesně tak jsem sloužila - překutálet se přes tu deku, mohla jsem ji vydávat za novou. No byl na mne krásný pohled, to vám povím. Okamžitě po návratu z pikniku jsem valila do sprchy a krém letěl nemilosrdně do koše. A letos si to schovávání už doufám setsakra rozmyslím. A vám radím totéž.

Zdroj


Tělový a masážní olej Manufaktura

A když už jsme u těch průšvihů, tak tu mám ještě jeden, i když zcela jiného charakteru.

Olejíček s vůní čokolády a pomeranče jsem dostala darem v sadě, která mimo něj obsahovala peeling a sprcháč. A zatímco ty dva voněly tak, že bych si je raději namazala na toast, než na tělo, tento kousek docela smrdí. Nebo teda alespoň mně smrdí (a sám dárce to po čase nenápadně přiznal taky). Použila jsem ho párkrát a i přes všechny ty kouzelné vlastnosti kterými by měl údajně disponovat, ho už doma nechci. Pokud nenajdu nějakého čichuprostého dobrovolníka, který by se jej neohroženě ujal, bude následovat opalovák do hlubin odpadkového koše.  

Zdroj


Pečující olej na nehty Essence

Z bojové fronty se přesouváme do vod zcela neutrálních. Tento olejíček mám také už delší dobu a momentálně ho používám většinou před focením do Lakovny, abych se pokusila zamaskovat případnou suchou kůžičku. V daném momentě pomůže, ale co se týče dlouhodobější péče či efektivního léčení, spoléhat na něj příliš nelze. Až ho vypotřebuji, což nebude dlouho trvat, už to má za pár, naliji do lahvičky olivový olej. Myslím, že poslouží stejně.

Zdroj


Garnier Essentials noční

A, pomalu ke konci, taky něco trochu pozitivního. Mám nový krční krém ;) Denní Garnier Essentials konečně došel, tak ho nahrazuji noční verzí. K danému účelu slouží výtečně. Ale nad bradu mi nesmí. A ano, mám ještě tohle staré balení, dnes už vypadá jinak.

Zdroj


Adidas Soft Cotton

Poslední kousek ze starších zásob šílené syslice. Rozloučila jsem se s oblíbeným Cottonkem. Už se neprodává. Celkově jsem ty staré obaly Adidas sprcháčů měla radši. Co už.Přehlídka kosmetických veteránů končí a vy mi prozraďte, zda také syslíte? A jak jste na tom s opalováky? Začínáte poctivě každé léto novým kouskem?

Drobky I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX

4 komentáře:

 1. Taky jsem měla radši staré sprcháče Adidas... ale jak říkáš: Co už... ;-)
  A jsem ráda, že nejsem sama, kdo má krční krémy :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě jako vůbec nejlepšejší byly ty staré sprcháče v reklamním, na výšku asi polovičním balení. Kdysi se mi dostaly do ruky dva a bylo to strašně roztomilé a praktické. Bohužel jsem oba, krátce po sobě, zapoměla ve sprše ve fitku. Na to já jsem expert.

   A kupuješ si krční krémy spešl za daným účelem, nebo také používáš ty, co ti jinak na obličej moc nesedí? ;)

   Vymazat
  2. Toho mrňouse v polovičním balení mám, teda, můj přítel ho má, aby si nemusel brát celý sprcháč :-D
   A krční si věšinou spešl nekupuju, používám ty, co mi na pleti nedělají dobrotu, ale nejsou zase tak špatný, že bych je musela vyhodit :-D Nebo teď používám na krk jeden, který mi sice vyhovoval na obličej, ale koupila jsem si další krém (hrůza se mnou :-D), kterého mi je zase na krk líto a šetřím si ho jen na obličej :-D

   Vymazat
  3. Tak to jsme na tom stejně :))

   Vymazat

Děkuji za Váš kometář!