pátek 11. července 2014

DIY / Hoď mi lano, námořníku!

Ve středu jsme se článkem už lehce otřely o námořnickou tématiku, tak dnes to doplníme náramkem. Jednoduchým, efektním a rychlým.


Budete potřebovat:
  • provaz (Já kupovala v galanterii, půl metru myslím stálo kolem 40 Kč. Prodávají v různých barvách a tloušťkách.)
  • 2 kaplíky (velikost adekvátní provazu)
  • 2 nýtky
  • zapínání (tomuhle se říká OT, nebo také americké), bižuterní kroužek
  • dobré lepidlo
  • jehlu a nit
  • nůžky, kleštičky

Ano, na fotce není tak úplně všechno. Tak to dopadá, když rychleji fotíte, než přemýšlíte

Tohle mini lano se třepí jako hrom. Pokud jej jen tak ustřihnete, celé se vám rozpadne. Při nákupu mi paní konce oblepila lepící páskou. To ale není příliš efektní, proto vezměte jehlu a nit a kousek před koncem provaz prošijte. Středem ve všech směrech, a hlavně kolem dokola. Pořádně. Díky tomu, se nerozsype, když konec ustřihnete. Pokud máte náhodou nějaké umělé, můžete ho opatrně zatavit zapalovačem, ale to moje nešlo, začalo hořet, nedoporučuji.

Tady ještě před mírným sestřihnutím konce

Až si oba konce takto pěkně zajistíte, navlékněte nýtek do kaplíku a dejte dovnitř lepidlo. Nějaké pořádné, ať vám to drží, ale zase bacha, ať se nepřilepíte. Množství tak akorát, ať nemáte náramek celý zabablaný. Vecpěte dovnitř provaz. Pokud možno tak, ať žádné chlupy z konce nečučí ven (doporučuji ozkoušet napřed nanečisto, bez lepidla, ať máte šanci ještě doladit). Pokud přeci jen něco trochu kouká, může pomoci jemné otočení kaplíku po směru, jakým je točen provaz. Nechte lepidlo pořádně zaschnout.  


Nýtky zkraťte na potřebnou délku a udělejte pomocí kleštiček očka. Nandejte zapínání. Část ve tvaru O přichyťte rovnou do očka z nýtku, protidíl budete nejspíš muset přidělat kroužkem. Pokud byste ho daly přímo, může být krátký a nemusí se dát zapnout.A je to!Taky ujíždíte na pruzích? ;)

Prosím, abyste návody nekopírovali a nešířili dál. Stojí za nimi spousta práce a dávám si záležet, proto bych nerada, kdyby volně létaly internetem. Zde jsou vám vždy k dispozici. Děkuji za pochopení a respektování této prosby.

2 komentáře:

Děkuji za Váš kometář!