pátek 14. března 2014

DIY / Filcový ptáček

Vzhledem ke krásnému počasí si dáme něco jarně veselého. Filcovou brož ve tvaru ptáčka.


Materiál:
  • papír, tužku a fix
  • jehlu a nůžky
  • filc
  • bavlnky
  • spínací špendlík
  • korálky (a/nebo flitry)
  • výplňový materiál (Nejlepší je duté vlákno do polštářů. Dá se koupit samostatně na váhu, nebo můžete vykuchat levný malý polštářek z Ikea. Také se dají použít drobné odstřižky filcu nebo látky. V případě nouze se hodí i vata, ale nesmíte zmoknout.)


Nejprve si předkreslete vzor. Stačí jednoduchý tvar. Pokud si netroufáte, přizvěte na pomoc strýčka Googla.


Vystřihněte a obkreslete fixou na filc. Nezapomeňte na křidélko.


Opět vystřihněte. Ideálně tak, aby nebyla na okrajích vidět fixa. Křidélko po obvodu přišijte k tělíčku. Aby vám při šití neutíkalo, můžete jej nepatrně přilepit. Stačí i trocha Herkulesu.


Po křídle přišijte očičko. Korálek, flitr, cokoli se vám líbí a máte po ruce. Na druhý filc připevněte spínací špendlík. Dávejte pozor, na kterou stranu ptáčka patří.


Nyní sešijte oba díly po obvodu k sobě. Ne úplně v kraji, aby se vám stehy nevytřepily ven. (Pokud při nákupu narazíte na filc příliš tenký, který se skoro rozsýpá, nekupujte a porozhlédněte se jinde). Dbejte na pěkné stehy.


Nedošijte úplně, nechte si dírku na vycpání ptáčka. Pomocí tužky do brože nastrkejte výplň.


Až tvorečka naplníte, pokračujte a zašijte dírku. Zauzlujte a prošijte bavlnku ještě vnitřkem ptáčka kousek dál a tam u tělíčka ustřihněte. Nebude vám tak na konci koukat žádná nit.


Nyní připněte na svetr a vyrazte do ulic přijímat pochvaly.Budu ráda, když se mi svými výtvory pochlubíte. Třeba na Facebooku.

Již tradiční zjednodušení pro lenochy: Kupte si ptáčky tady ;)

Prosím, abyste návody nekopírovali a především nešířili dál. Stojí za nimi spousta práce a dávám si záležet, proto bych nerada, kdyby volně létaly internetem. Zde jsou vám vždy k dispozici. Děkuji za pochopení a respektování této prosby.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš kometář!