úterý 28. ledna 2014

Tip na výlet / Aqualand Moravia

Venku je kosa a na vycházky to moc není, ale zabavit se dá třeba i v aquaparku. Nedávno jsem vyzkoušela Aqualand Moravia. Nachází se v Pasohlávkách (cca 30 min. od Brna) a myslím, že jste o něm už slyšeli - když se otevíral, dost se o něm totiž mluvilo. Tedy alespoň u nás na Moravě. Já moc tobogánová nejsem, ale když mi Ježíšek nadělil vstupenky, vyrazili jsme.


V centrální hale se nachází velký bazén s teplotou vody 33° (takže tam vleze i věčně zmrzlá Jahoda). Můžete si tu užít různé vodní blbinky (nějak netuším, jak se všechny tyhlety atrakce nazývají, takže pokud vás to zajímá, mrkněte na jejich web). Co naopak nazvat a ocenit dokážu, jsou masážní perličkové trysky po obvodu. Mají jich tu docela hodně a jsou megapříjemné. Dokonce, na rozdíl od jiných bazénů, které jsem vyzkoušela, ležíte na roštu z trubek, ne na kachlíčkovém, takže, pokud máte stejný problém jako já, můžete se pohodlně zachytit. Jahodu totiž ty bublinky vždycky odnáší pryč a musí se moc snažit, aby zůstala na místě, což se s relaxem trochu vylučuje. Příjemné jsou také chrliče vody pro masáž ramen a krku. V okolí bazénu jsou k dispozici lehátka a nachází se tu i několik dětských bazénků a výřivka.


Vedle hlavní haly je druhá, určená pro vášnivé tobogánisty. Najdete tam tuším deset kusů různého stupně šílenosti. Na většině z nich se jezdí ve velkých nafukovacích kruzích - jedno až trojmístných.


Do hlavního bazénu a na tobogány se dostane za jedno vstupné. Pokud chcete navštívit i sauny, musíte si připlatit za wellness (nebo samozřejmě můžete jít pouze tam a bazény nechat plavat).

Wellness centrum nese název Forum Romanum a najdete tu hlavně množství různých saun. Např. finskou, solnou, bio, infrakabinu a další. Ochladit se můžete ve sprše nebo ledovém bazénku, příjemnou záležitostí je také čerstvý drcený led. Zmrazit se můžete v případě přítomnosti sněhu i venku na verandě, kde je také příjemný vyhřívaný bazének. V centru najdete i několik míst vhodných k odpočinku a Kneippovu lázeň (střídavě procházíte nádržkami s teplou a studenou vodou). Stydlíni pozor, tady je to bez plavek.


Také můžete využít masáže, kryokomoru, peelingy a jiné procedury,  ovšem za příplatek.

Další částí jsou venkovní bazény a atrakce, které jsou ale v tuto dobu samozřejmě zavřené.

V komplexu se nachází také restaurace a bar. V baru jsem nebyla, v restauraci ano a doporučuji navštívit pouze v krajní nouzi. Podle mínění mého, i podle reakcí ozývajíc se od okolních stolů, je opravdu příšerná. Nejenže ceny jsou vysoké, s tím by člověk v podobném zařízení i počítal, ale jídlo je nedobré a suroviny nekvalitní. Otrávená "kuchařka" vám ho zčásti připraví před očima a můžu vám říct, že je lepší proces nevidět. Výběr není příliš široký a dočkáte se tu pouze polotovarů, nic zdravého nečekejte. V době mé návštěvy byl v nabídce smažený sýr, smažené kuřecí nugetky s hranolky (dětské menu), oschlá pizza, halušky, boloňské špagety a nějaký (smažený?) králík. Určitě si nepamatuji všechno, ale o mnoho víc toho nebylo. Také dvě polévky - gulášová a vývar. O gulášovce se od vedlejšího stolu ozývalo, že je stará, nedobrá a rodinka si ji přehazovala a nikdo ji nechtěl. Partner měl stejný názor. Pokud byste měli chuť na nějakou dietku, abyste se pak ještě mohli bezpečně vrátit na ten tobogan, byl k dispozici salátek. Takzvaně namíchej si sám - rajčata, okurky, zelí, řepa, možná ještě jeden, dva druhy, ale nic, z čeho by se dal složit dobrý obědový kus. Zelenina byla oschlá, vypadala divně a malá mistička stála 80 Kč (cena dle váhy). Je libo vodičku? 40 Kč. Birell? Jasně, s okatě pryč vydřením celým datem spotřeby. Dezert? Třeba štrúdl? Přeci byste nechtěli, aby vevnitř byla jablka, něco co vypadá jako kaše, postačí.Celkově mě bazény mile překvapily, taktéž sauny, strávili jsme zde příjemný den. Ale restaurace je katastrofa, každé koruny zaplacené za tyto blafy jsem hořce litovala.

V pátek, tedy pracovní den, zde bylo i přiměřené množství lidí, o víkendu, obávám se, to bude mnohem horší.

Na ceník Aqualandu se můžete mrknou tady, ale doporučuji projet slevové portály, jsou tam teďka dost často.


Všechny fotografie jsou z oficiálního webu a facebooku, neb se Jahodě nechtěla tahat po bazénu zrcadlovka.

4 komentáře:

 1. Drahá Jahůdko,
  jsem celkem neplavec a strašpytel. Teprve po 21 letech svého života jsem byla poprvé v aquaparku a vyhrál to rovnou tento nový aquapark na Moravě ;)
  Byli jsme tam v létě. Přítele jsem nechala doma, aby si užíval v práci a vyrazila jsem s kamarády. Na tobogány mě museli odtáhnout a to do slova a do písmene ;) Byli jsme jen v bazénové části, do wellness jsme nešli a restauraci i baru jsme také raději vyhnuli. Měli jsme nabalené zásoby jídla z domova =oD
  Je to tam opravdu hezké a nikde jsem se neopálila tak hezky jako tam, když jsem usnula na přímém sluníčku a domů jela jako rajče. =oD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Au, au, maskování za rajče, to je nepříjemné. My tam byli v zimě, takže tomu jsme se tentokrát vyhli. Jinak chlapi se samozřejmě, dle vlastních slov, nepálí (tedy nemažou), takže rajče je u nás v létě při odjezdu vždy oblíbený převlek :D. Ještě můžu doporučit termály v Laa an der Thaya. Je to přesně na hranicích s Rakouskem a pokud si nepotrpíš na tobogány, tak myslím, že by se ti tam mohlo líbit. Ale je to spíš na relax, atrakcí tam moc není. Určitě o nich někdy napíšu.

   Vymazat
  2. Jsem zvědavá, kdy svého přítele dokopu do bazénu, protože tvrdí, že se nevejde do plavek =o/ Ale v Chorvatsku perlil, chtěl se rychle opálit, a proto si vzal v pravé poledne židli na sluníčko a seděl tam. Večer z něj bylo krásné rajčátko a ptal se, kterým krémem se může namazat, aby to nebolelo =oD Hlavně prohlašoval, že nějaké krémy na O a po O on nepotřebuje, protože jde automaticky dohněda, ale nepočítal s tím, že chorvatské sluníčko je trošku teplejší, než to naše :D Určitě se na článek o termálech budu těšit ;) Mám ráda cestování a nemusí to být zrovna někam extra daleko.

   Vymazat
  3. Však ony ho letní horka přemluví ;)

   Vymazat

Děkuji za Váš kometář!