středa 6. listopadu 2013

DIY / Široké náramky

Dneska zase jedno DIY. Myslím, že pokud budete šikovné, můžete mít za cenu jednoho náramku v obchodě, třeba i 10 kousků. Není to nic těžkého. A Vánoce se blíží ;) 


Materiál:
  • korálky (barvy, tvar, velikost, vše je na vás, jen dejte pozor, aby neměly příliš malou dírku a drát šel provléknout)
  • paměťový drát (koupíte v korálkových obchodech, kamenných i online. Často je mají příliš předražené, dobrá cena je kolem 1 Kč za 1 otočku. V Brně tuto cenu má myslím obchod s korálky v Alfa pasáži)
  • ketlovací jehly s očkem (opět v korálkových obchodech. Prodávají se v různých délkách, záleží na tom, jak chcete mít náramek široký. Dejte pozor, aby jehla byla z pevnějšího drátu, některé jdou velmi lehce ohnout i rukou, ty tentokrát ne)
  • kleště (klasické štípací a nějaké menší na udělaní smyčky na drátu)


Drát si nejprve nacvakejte na jednotlivá kolečka. Dbejte na to, aby byla stejná.


Na každém paměťáku udělejte smyčku - nejprve ohněte kousíček drátu na konci do pravého úhlu (směrem dovnitř kolečka), posuňte kleštičky, ohněte znovu a potom konec stlačte ke kruhu a smyčku uzavřete. Budete-li stlačovat k sobě v místech prvních dvou ohybů, smyčka se vám pěkně zakulatí. Musí být dost velká, aby jí prošla ketlovací jehla a ideálně by měly být všechny zhruba stejné. Chce to jen trochu cviku, u druhého náramku budete mrskat jednu jako druhou.


Až budete mít drátky nachystané, navlečte na ně korálky a opět smyčkou uzavřete.


Navlečte korálky na všechny kruhy (množství si musíte odvodit podle velikosti korálků a zamýšlené šířky náramku). Připravte si jehlu.


Na ni navlékejte jednotlivé kroužky. Mezi ně můžete vložit vždy jeden korálek, vypadá to pak lépe. 


Na konci uzavřete jehlu smyčkou.


Druhou jehlou provlečte a uzavřete opačnou stranu. Pozor, ať se vám řady nepřehážou.


 A je hotovo! Příště se mrknem, jak vyrobit za použití stejného materiálu i jinou verzi náramku.


Opět verze pro lenochy: Kupte jen paměťový drát a korálky. Drát nestříhejte na jednotlivá kolečka, ale navlékejte rovnou na "pružinu". Až budete mít dost, drát cvakněte, zakončete a nazdar ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš kometář!