středa 13. listopadu 2013

DIY / Pletené náramky

Minulý týden jsem vám slíbila jinou verzi náramku z paměťového drátu a korálků. Tady je:


Potřebný materiál i začátek výroby je stejný, budu se opakovat:
  • korálky (barvy, tvar, velikost, vše je na vás, jen dejte pozor, aby neměly příliš malou dírku a drát šel provléknout)
  • paměťový drát (koupíte v korálkových obchodech, kamenných i online. Často je mají příliš předražené, dobrá cena je kolem 1 Kč za 1 otočku. V Brně tuto cenu má obchůdek s korálky v Alfa pasáži)
  • ketlovací jehly s očkem (opět v korálkových obchodech. Prodávají se v různých délkách. Dejte pozor, aby jehla byla z pevnějšího drátu, některé jdou velmi lehce ohnout i rukou, ty nebrat)
  • kleště (klasické štípací a nějaké menší na udělaní smyčky na drátu)


Drát si nejprve nacvakejte na jednotlivá kolečka. Dbejte na to, aby byla stejná. Na tento typ náramku potřebujete 9 kroužků.


Na každém paměťáku udělejte smyčku - nejprve ohněte kousíček drátu na konci do pravého úhlu (směrem dovnitř kolečka), posuňte kleštičky, ohněte znovu a potom konec stlačte ke kruhu a smyčku uzavřete. Budete-li stlačovat k sobě v místech prvních dvou ohybů, smyčka se vám pěkně zakulatí. Musí být dost velká, aby jí prošla ketlovací jehla a měly by být všechny zhruba stejné.


Až budete mít drátky nachystané, navlečte na ně korálky a opět smyčkou uzavřete.  


Navlečte korálky na všech 9 kruhů. Připravte si ketlovací jehlu.


Na ni navlékejte jednotlivé korálkové kroužky. Mezi ně můžete vložit vždy jeden korálek, vypadá to pak lépe.  Na konci uzavřete jehlu smyčkou.


Rozdělte drátky po třech a začněte splétat do copu.  Na začátku se snažte utahovat, protože na konci už to moc nepůjde.


Dopleťte do konce a navlečte jednotlivé dráty opět na jehlu. Jde to trochu hůř, mějte trpělivost. Pokud se vám to opravdu nedaří, o kousíček popusťte zapletení. 


Jehlu opět uzavřete smyčkou.


Možná budete mít náramek nesouměrně zapletený - na začátku více, na konci volněji. Zkuste propletení posunout a srovnat. U tohoto typu dávejte při výrobě větší pozor, abyste měli všechny drátky opravdu stejně dlouhé, na rozdíl od minulé verze, tady bude delší vyčuhovat. 

Tradá!


Ne, varianta pro lenochy tentokrát není!!! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš kometář!