středa 18. září 2013

Tip na výlet / Florencie


Horka nám opadla a venku už je cítit, že léto končí. Myslím, že celý módní blogový svět se těší, až bude moci vrstvit svetry a jinak si oděvně ujíždět, ale mě se už teď stýská po možnosti vyběhnout ven jen tak polehku, v šatech či sukni. Pokud bych si mohla vybrat, nejradši bych, kdyby bylo celoročně mezi dvaceti, třiceti stupni. Mám smůlu, no :).

Konec nářků a k původnímu tématu - na druhou stranu je toto počasí, kdy ještě nemrzne, ale už nepadáte vedrem, ideální na prozkoumávání různých zajímavých měst. Já se letos vydala do italské Florencie a můžu jen doporučit, je tam opravdu krásně. Cesta z Brna je dlouhá cca 980 km, z Prahy asi 1030. Vím, že už začala škola a období dovolených naopak skončilo, ale na tuhle cestu vám budou stačit třeba i čtyři dny. Můžete zvolit některý z eurovíkendů pořádaných cestovní kanceláří, a užít si to bez starostí. Nebo v baťůžkářském stylu. Ale to já tak nějak neumím. Případně zvolit něco mezi – tedy vyrazit autem a dopředu si dohodnout ubytování. 

Zkušení cestovatelé, nepřestali-li ještě, přestanou číst a přeskočí rovnou k fotografiím :) 

Pokud vyrazíte autem a ve vlastní režii jako já, doporučuji zamluvit si ubytování na Booking.com. Jedná se o ověřenou stránku, na které si můžete zvolit z mnoha různých kategorií ubytování kdekoli na světě. Vyberete si, pokud toužíte po luxusním hotelu, i levné ubytovně. Najdete zde také reference lidí, kteří se v hotelu ubytovali před vámi (doporučuji brát částečně s rezervou, někteří lidé si objednají nejlevnější ubytovnu a pak jsou vyděšeni, že zde neservírují na stříbře a ke snídani si musí sami dojít). Stránka na vás z větší části mluví česky, je to jednoduchý proces - vyplníte formulář, pokud to hotel požaduje, zadáte údaje o svojí platební kartě (to aby vám případně mohl strhnout poplatek, kdybyste náhodou na domluvený termín nedorazili), vytisknete si potvrzení s informacemi o vaší rezervaci, adresou hotelu a hotovo.

Máte-li zamluveno ubytování, vezměte do kapsy občanku, pár eur (nebo raději hodně, Florencie není levná, nebudeme si nic nalhávat), navigaci a hurá do auta – za nějakých plus minus třináct hodin si můžete užívat krásných památek…
Pokud byste si chtěli výlet rozšířit, doporučuji navštívit i cca 85 km vzdálenou Pisu se slavnou šiknou věží…


Florentská policie má evidentně smysl pro humor:


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš kometář!