čtvrtek 15. srpna 2013

Tip na výlet / Zoo Brno

Léto je v plném proudu a proto přidávám tip na výlet. Zoo v Brně je taková klasika, možná ji znáte, ale přesto stojí za návštěvu. Já tam byla asi po pěti letech a překvapily mě některé nově zrekonstruované výběhy. Obzvláště medvědi kamčatští mají pěkné bydlení.


Oblíbení psouni se přestěhovali také do nového (do spodní části zahrady) a v jejich původním výběhu se zabydlela neméně roztomilá zvířátka – psouni.


Největší mediální humbuk v nedávné době rozpoutalo narození dvou ledních medvídků. Ti by si nový bazén také zasloužili, stávající umístění je docela nehezké. Momentálně se na něj shání peníze.

V oddělení Dětské zoo si můžete pohladit ovečky a kozy (od pohledu nevypadaly moc nadšeně - děti jim nejspíš dávají pěkně zabrat, ale i tak jsou moc hodné a krotké). Mají tam také králíky, ale v době naší návštěvy byli zavření (nevychované dětičky, které do nich přes pletivo šťouchaly klackem by si jedno šťouchnutí myslím také zasloužily).
Zoologická zahrada je na kopečku, tak pokud se vám nechce chodit, nebo máte menší děti, můžete využít svezení místním vláčkem.

Parkování je zde docela problematické, rozhodně nepočítejte s tím, že zaparkujete pohodlně přímo před vchodem, nicméně v okolí auto jistě někde upíchnete.

Na ceník a další info můžete kouknout na oficiální stránky sem: http://www.zoobrno.cz/

I taková zvířátka tam mají :)Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za Váš kometář!